Působení vůní na organismus

Vůně jako takové nás skutečně mohou hodně ovlivnit. A to nejen naši náladu, ale i náš zdravotní stav. Aromaterapie je vlastně způsob, jak využít různé bylinky a rostlinky, aby posloužily celkově tělu a byly prospěšné pro náš organismus. V podstatě z každé rostliny se dá získat éterický olej. Jedná se o těkavé látky, které se přirozeně vyskytují v květech, listech, semenech, plodech a dalších částech rostlin nebo stromů. Ve finále to ale nejsou jen vůně, je to velmi silný koncentrát, než jsou klasické bylinky v přirozeném stavu. Již to značí, že malá lahvička je plná síly a skutečně postačí jen málo, abychom okusili tu léčivou sílu.

vonná esence

Vonné esence skutečně pomáhají

V podstatě nejhůře jsme na tom se stresem. Běžně jsme v nějakém tlaku, že musíme něco zvládnout a stihnout. Stresové situace se rozhodně nikomu nevyhýbají a tak je nutné se od nich osvobodit. Třeba si dát pár kapek vonné esence do vířivky a nechat tak rozvolnit nejen vůni, která bude konejšit naši mysl a uklidňovat duši, ale také ji nechat působit na naše tělo. Během krátké doby se sníží nejen stres, ale zmírní to naše úzkostné stavy a nakonec to podpoří i kvalitní spánek. Skutečně blahodárně ovlivní naši nervovou soustavu, podpoří naši imunitu a způsobí, že se tělo začne hojit.

vonná esence

Meduňka je přírodní zázrak

Když si přidáme meduňku do teplé vody a budeme si koupel pěkně užívat, tak prospějeme nejen naší mysli, ale i uvolníme ztuhlé svalstvo. Navíc meduňka voní pěkně citrónově, tudíž ji budeme ještě dlouho vnímat po koupeli a v podstatě se tak těšit na novou. Přirozeně neexistuje jen meduňka, jsou tu ostatní poklady. Máta, rozmarýn, růže, Eucalyptus, levandule a mnohé další. Každá bylinka bude mít jiný zaměřený cíl, ale pro nás to bude stále skvělým přínosem. Raději bychom ale neměli vonné esence sami kombinovat, pokud přirozeně nerozumíme tomu, jakou kombinaci zvolit, aby to bylo správné a předně účinné. To by nám poté moc neprospělo.