LinkedIn přináší práci pro každého

Tato jedinečná platforma vznikla v roce 2002 jako projekt Reida Hoffmana. V současnosti se jedná o nejpopulárnější a nejrozšířenější profesní síť na světě. Ze začátku jsme ho možná brali jen jako nutné zlo, které musíte absolvovat při žádosti o zaměstnání. Dnes je to místo, kde je více jak 610 milionů uživatelů z celého světa. V Čechách se jedná o více jak 1,5 milionu uživatelů.
 držet hrnek
V posledních letech jste mohli zaznamenat nejrůznější změny v oblasti funkcí. Nyní tam najdeme nejen spoustu informací, ale také možnosti vložit fotografie, videa, dávat lajky, emotikony a mnoho dalšího. Zejména firmám to může hodně pomoci s propagací a náborem nových zaměstnanců.
 

Hledáte práci?

Díky LinkedInu má v současnosti zaměstnání každý druhý Čech. A nezáleží na tom, zda jste vy našli nového zaměstnavatele, anebo on našel vás. Z průzkumu vyplynulo, že:

  • 46 % respondentů zde našli práci,
  • 33 % z nich objevilo novou obchodní příležitost a
  • 26 % našlo společnost, pro kterou by chtěli pracovat.

 ruka z pc
To jsou úžasná čísla. Není tedy dobré tuto platformu ignorovat. Pokud ho ještě nemáte, tak si na LinkedInu založte účet a poctivě ho vyplňte. Důležitá je nejen pravdivost, ale také úplnost údajů. Není hezké, když tam máte jen dokončenou stření školu a jednu brigádu před pěti lety. To nevypadá dobře. A co je také důležité, pravidelně aktualizujte. Zastaralé údaje firmám k ničemu nejsou.
 

Češi profilům nevěří

Je zajímavé, co průzkumy ukázaly. Je to zvláštní, ale čeští uživatelé nevěří informacím na profilech jiných lidí. I když vlastní profil hodnotí jako naprosto pravdivý, tak ostatním nevěří. Jen 10 % uživatelů věří ostatním v pravdivosti údajů, které uvádějí. Pouze 25 % uvádí, že jejich profil není na sto procent pravdivý. Není to ale tím, že lžou. Jen neuvedou vše, čím v životě prošli.
 
Co z toho vyplývá? Nepodceňujte registraci na profesní síti LinkedIn. Založte si účet, neustále ho zdokonalujte a sami hledejte pracovní příležitosti. Jen tak dosáhnete toho, co chcete. Jen tak získáte práci svých snů, povýšíte a dostanete se k penězům, které si přejete