Žárovky v automobilech

Zejména do předních světel potřebujeme kvalitní a spolehlivé produkty, jako jsou výrobky od společnosti Osram.
Autožárovky h4 lightpark.cz vyrábí společnost Osram. Jedná se o předního celosvětového výrobce autožárovek. černobílá fotografie automobilu zepředu, záběr na světlo
Vybírat si můžete hned ze tří základních typů:

  1. Cool Blue Intense – takzvané modré světlo. Není ovšem tak úplně modré, jak se na první pohled může zdát, protože se v podstatě jedná o čiré světlo. Velice populární a inovativní technologie, poměrně začínají být hodně oblíbené. Světlo je dostatečné a plnohodnotné a to v jakékoliv situaci ve dne i v noci. Navíc je velice efektní.
  2. Silverstar – samozřejmě vybavená UV filtrem. Prvotřídní kvalita a zajištěná vysoká bezpečnost. V porovnání s běžnými typy produktů poskytuje tento typ až o 60% vyšší svítivost do vzdálenosti kolem 50 metrů. Verze 2.0 má oproti dřívější také delší životnost. Můžeme mluvit až o dvojnásobné životnosti oproti předešlé verzi.
  3. UltraLife – zaručená dlouhá životnost. V tomto případě můžeme mluvit až o trojnásobku životnosti oproti například běžným typům. Nemusíte světlo neustále měnit. Tuto výhodu jistě ocení všichni, kteří se nechtějí neustále trápit s vyměňováním světla. Zároveň je tok světla přizpůsobený těm nejnáročnějším podmínkám. Výrobce Osram si v každém ohledu dává samozřejmě záležet.

detail vozu – přední světlo

Podmínky při řízení

Některý den můžete mít jasno a slunečno, jiný den oblačno v dalším případě přeháňky či mlhu. Ani jeden typ není úplně příjemný na řízení. Základním rozlišením je samozřejmě denní a noční svícení, protože ve dne máme dostatečnou viditelnost na několik metrů a desítek metrů před sebou, aniž bychom museli svítit světly, ale naopak v noci svítit musíme, protože jinak bychom neviděli před vůz ani na metr. Mlha, déšť, přeháňky, hodně sluníčka a paprsků, to všechno může ovlivňovat dobrou viditelnost. Ve dne je u nás povinné svícení světly i přesto, že vidíme poměrně dobře, naopak v noci musíme svítit proto, abychom vůbec něco na silnici před námi viděli.
U všech těchto případů, nepředvídatelných povětrnostních podmínek musíme mít dobré osvětlení. Viditelnost je u každého vozidla základní vlastností, kterou nesmíme nikdy podceňovat.