Vliv moderní doby na společnost

Moderní doba si jistě s sebou nese mnohé výhody, avšak já osobě čím dál, tím více vidí jen negativní dopady této doby. Lidé se k sobě neumějí chovat, mnohdy si neumí pomoci ani rodinní příslušníci. Avšak hlavním problém je to, že každý chce mnoho a mnoho věcí.starý tlačítkový telefon
Občas mi to tak tedy připadá, jako kdyby byla vyhlášena soutěž o to, kdo toho víc získá. Jak kdyby základem všeho bylo to, v čem člověk chodí, než jaký je uvnitř. A právě toto myšlení bychom měli změnit, protože jinak nás to zničí!
Měli bychom tak tedy své okolí vést k tomu, že méně je někdy více, jelikož čím víc toho člověk má, tím méně si toho váží. Dále bychom si také měli uvědomit, že to pravé bohatství se v žádném případě neskrývá v materiální stránce života, jelikož tato část života nás spíše pohlcuje. Mnohem lepší je soustředit se na duchovní stránku, jelikož ta nás v životě může posunout mnohem dál!
Je tak tedy nutné, abychom si už konečně uvědomili, že není nic špatného na tom, když člověk ještě stále používá tlačítkový mobil, a to i v případě, že drtivá většina společnosti dává přednost tomu dotykovému. Dále je také podstatné přijít na to, že zdraví, štěstí a láska jsou hodnoty, které tvoří tu pravou podstatu života. Jedná se totiž o něco, co v žádném případě nelze nahradit.sbírka moderních technologií
Pokud tak tedy můžete, vysvětlete minimálně své rodině, že i když nemáte příliš mnoho peněz na rozdávání, není to vlastně vůbec špatné, jelikož se díky tomu naučíte, že všechno prostě nemůžete mít hned. A právě za takový přístup vám jednou budou vaše děti vděčné, jelikož do budoucna se jim to bude opravdu hodit.
Vždy tak tedy pamatujte na to, že být materialistou není vůbec dobré, a to zejména z toho důvodu, že díky tomu přicházíte o spoustu zážitků, jelikož vaším smyslem života je sbírat věci. A zážitek je přeci mnohem víc, než nějaký drahý výrobek!