Pošlete balíček chytře a levně!

Česká pošta, lidé si na ní neustále stěžují, ale ještě pořád by to u nás bez ní nešlo. Vždyť je to neustále jediná instituce, kde může každý z nás poslat psaní, či balíček větší než 5kg. Je tu také možnost plateb pomocí složenek, které používají zejména starší lidé nebo ti, kteří nemají bankovní účet a s ním spjaté internetové bankovnictví. Konkurencí je samozřejmě spousta, někteří dodavatelé spolupracují s podnikateli a firmami a dovezou vám balíček až domů nebo si ho vyzvednete na odběrovém místě, které si můžete sami určit. Stále to však není služba pro širokou veřejnost a každý touto cestou nemůže cokoliv zaslat. plný stůl knih a napsaný dopisNejblíže zmiňované poště je zásilkovna, která se v poslední době velmi rozmohla a i na menších městech najdeme několik k odběrových míst. Celkem novou službou je to, že může přes tuto službu pomocí mobilní aplikace poslat zásilku kdokoliv, jedná se však pouze o balíček do 5kg hmotnosti a také vždy musíte vyzvednout na daném odběrovém místě, protože dovážení do domu zásilkovna nezajišťuje. Takže ať chcete nebo ne s často pomlouvanou poštou občas musíme být jedna ruka. Jak tedy posílat dopisy a balíky, abychom ušetřili?
Dopis
Záleží samozřejmě na tom, jak důležité psaní je. Pokud se jedná o dopis babičce k narozeninám, nic se nestane, když pošlete pouze obyčejně se známkou zabalený v klasické papírové obálce. Pokud potřebujete touto cestou řešit úřední a oficiální věci je doporučeno posílat dopis doporučeně, tam je cena sice vyšší, ale díky vašemu podacímu lístku, který předem vyplníte, máte možnost zásilku sledovat a víte přesně, kdy k adresátovi dorazila. Tento podací lístek si zachovejte, může také sloužit jako váš důkaz v případě neshod a nedorozumění.červená obálka se srdíčkem
Balíčky a zásilky
Pokud se bavíme o větších zásilkách, je tu také několik zásad. Podle nejnovějších pravidel se cena balíků řídí ne podle váhy, nýbrž délky. Proto je doporučeno využít plastové obálky 2pack.cz, které pokud se jedná o ohebné zboží, jako je třeba textil, můžete jej různě srolovat, aby byla zásilka co nejkratší a nejlevnější. Samozřejmě pokud se jedná o něco křehkého je na místě využít kartonových krabic a obsah krabice pořádně zajistit.