Nechte se odvézt


Kolikrát se to jenom může stát! Člověka někam pozvou, a protože se pozvání neodmítají, zajede si tam tento se svým autem. Vůz odstaví, zapojí se do pořádané akce, nějak se při tom zapomene, a když se na své auto zase rozpomene, je už pozdě. A je zle. Dotyčný autem přijel a měl tímto i odjet, jenže už stihl s ostatními něco vypít, a tím něčím pochopitelně nemyslím něco nealkoholického.

Dotyčný má tedy upito, což značí, že už nemá až do naprostého vystřízlivění za žádným volantem co dělat. Jenže on tu přece nemůže zůstat! On musí dříve či později, každopádně však před vystřízlivěním, zase vyrazit na cestu!

láhve v ledu

A co teď? Zvolit nějaký alternativní dopravní prostředek, dejme tomu taxi, autobus, vlak či městskou hromadnou dopravu? Jistě, to by šlo. Ale ne všude je dokonalé spojení. A kromě toho je otázkou, jak by si pak člověk dodatečně vyzvedával zde opuštěné vlastní vozidlo.

Přece jenom za volant usednout, navzdory zdravému rozumu a paragrafům, jež jsou v tomto ohledu přímo ukázkově zajedno, a riskovat?

Nebo zůstat na místě a někde tu vydržet do doby, než hladina alkoholu v krvi klesne na nulu?

Všechna zmíněná řešení teoreticky připadají v úvahu, všechna ale mají své nedostatky. Ani jedna z dosud nabídnutých možností není ideální.

posádka auta

Na rozdíl od možnosti poslední, již mají lidé v naší metropoli a okolí k dispozici. Zde se totiž navrch nabízí i možnost využít odvoz vozu. Což je řešení, které je jednoduché a přitom geniální zároveň. Spočívá v podstatě v tom, že dotyčný podnapilý jedinec kontaktuje firmu, jež se specializuje na odvoz lidí jejich vlastním vozidlem. Stačí sem zavolat a pro člověka přijedou služebním vozem dva šoféři. Jeden z nich přestoupí do zákazníkova auta a tímto klienta dopraví na místo určení, zatímco druhý řidič se ve vozidle firmy postará o odvoz svého kolegy zase zpět, když je úkol splněn.

Člověk se tak dostane tam, kam potřebuje, i se svým vozem. Bez ohledu na promile.