Na zahradu přichází podzim

Při podzimních pracích na zahrádkách je ideální využít dní květu, tak jak nám to nabízejí vesmírné teplé konstelace.  V tento čas je nejvhodnější vysadit veškeré cibulky květin do půdy na zahrádce, protože se příznivé kosmické konstelace postarají o jejich budoucí dobrý růst a velmi výrazné barvy květů. Pokud již toto období pomine a cibulky květin budeme vysazovat o něco později, ve zbývajících dnech, jako náhrada, již nebudou tyto cibulky kvést tolik, jak bychom si přáli.

Muž na zahradě

Pokud se tak nestalo již v říjnových dnech, člověk by měl sbírat veškerý organický odpad, jak ze své zahrádky, tak z kuchyně, a založit na nejvhodnějším místě kompost. Do zakládajícího kompostu je vhodné přimísit nějaký kvalitní biologicko-dynamický kompostovací přípravek, který podpoří v kompostu rychlý růst plísní a následnou dobrou přeměnu. Zrovna tak se postarají o rychlý hnilobný vývoj. Oproti tomu není pro kompostování vhodná půda z lesa, ačkoliv její tmavá barva vyvolává pocit, že je lesní půda plná výživného humusu. Barva lesní zeminy je tmavá, proto, že v ní vzniká uhlík kvůli nedostatku pohybu země. Tento proces potom vede k tmavé barvě lesní půdy. Protože tato půda se skládá z monokulturního lesa, naše užitkové rostliny v lesní půdě obvykle nenacházejí základ svého života, který potřebují jako kulturní rostliny. Jinak by se dalo považovat za očkování kulturní plodiny. Lesní půda je však dobrá do směsi na záhonky, aby se nezanášely a neplesnivěly. 

Dýně

Avšak měla by být smíchána v poměru deseti procent v dobré zahradní půdě. Další možností, jak obohatit zahradní kompost, je přimíchání vytěžené zeminy ze skleníku do kompostu. Během tohoto období květu je rovněž nejvhodnější čas k řezání větví pro adventní a vánoční dekorace. S příchodem prosince náhled na souhvězdí žádné zimní naděje nedávají, jelikož tato světlá a teplá souhvězdí neslibují příznivé jaro bez škůdců na zahradě.