Když přeskočí jiskra

Přestože v dobývání ženských srdcí nemusíte být nováčkem, neznamená to automaticky, že jste pokaždé zamilovaný. Takový stav má svoje specifika, a tím prvním je razantní změna vnímání. Pro vás přestane existovat okolní svět (a dodejme, že na chvíli patrně i ostatní ženy) a vy máte oči jen pro tu jednu. Ruku na srdce, to se nestává zase tak často, je tak?

procházka v zimě

Zamilovaný pár má oči jen pro sebe, oba spolu chtějí strávit co nejvíce času. Přestanou o sobě hovořit jako o „něm“ a o „ní“, ale vše hodnotí ze společného úhlu pohledu. Tato změna vnímání je srovnatelná se změnami vyvolanými drogou. Dokud plujete na růžovém obláčku ideální souhry, je těžké si připustit, že i tento stav jednou pomine. V době, kdy trvá, však zamilovanost patřík k tomu, co vůlí ovlivnit nejde. Přestože i muži jsou v těchto chvílích schopni hlubších citů, nelze si plést zamilovanost s láskou. To první je v jistém smyslu dar „paní Štěstěny“, to druhé se hledá vlastní prací i utrpením za vydatného tréninku dovednosti kompromisů.

 

Přesto než „chemie opadne”, zkuste naslouchat sami sobě, co říkáte svému protějšku o svých zvycích a postojích. Pokud muž začne chodit do divadla jen proto, že by rád partnerce udělal radost, ale celé představení doslova protrpí, bylo by do budoucna praktické přiznat, co cítí.

zamilovaný pohled

Je bohužel velkou iluzí krásné zamilovanosti, že slibuje páru naprostou souhru. Přestože uprostřed zamilovanosti je hloubka citů sounáležitosti vyjadřovaná zcela upřímně i samotnými muži, stejně tak se po dvou letech může prožitá hloubka z citů vytratit. Sama o sobě není zárukou něčeho většího.

 

Společné zájmy mohou spojovat, ale také mohou nudit nebo vyvolávat spory. Zkuste se, muži, když už přeskočí jiskra, podívat na svou přítelkyni, jestli má pro vás takové kvality, kvůli kterým byste byl ochotný jí jednou třeba v něčem ustoupit. V jednu chvíli totiž oheň zamilovanosti spotřebuje veškeré dostupné palivo a bude na vás obou, zda se vám podaří ho, již za jiných podmínek, dále udržet. Můžete žít spolu, ale i vedle sebe nebo dokonce od sebe.