Kde si vzít půjčku?


Peníze dokážou nás lidi často i pořádně potrápit. A jestli se v něčem odlišují od jiných trýznitelů, pak tím, že nás nejvíce potrápí tehdy, když nejsou, když je nemáme. A trpíme v takové situaci samozřejmě hlavně proto, že si bez dostatku peněz nemůžeme koupit to, co bychom si přáli, respektive nemůžeme zaplatit účty za to, co jsme využili. A čím méně peněz v takových dobách vlastníme, tím hůře nám je.

Někdy je to vyslovená bída. A zejména pak usilujeme o to, abychom se z podobné mizérie dostali a aby nám zase bylo líp, a jsme ochotni si vzít v rámci vylepšení své finanční situace klidně i půjčku. I ta je nám dobrá, když není dost vlastních peněz.

americké peníze

Ale jak už jste si jistě i vy všimli, stává se, že si nepolepší ani ti lidé, kteří si někde o půjčku požádají. A to z toho důvodu, že jim ji neposkytnou. Inu, lidé s malými příjmy a záznamy v registrech dlužníků nejsou právě dokonalými žadateli, a to z toho prostého důvodu, že nejsou schopni stoprocentně zaručit svoji schopnost splácet.

A tak někdy člověk oběhá všechny banky, ve všech požádá o půjčku, a nakonec zůstane chudý jako ta známá kostelní myš.

americké peníze

A pak je zkrátka posledním dostupným pomocníkem nebankovní hypotéka. Protože u té po nás nikdo nechce ani dokonale čisté registry dlužníků, ani přehnaně vysoké příjmy, ani jiné podobné a těžko splnitelné povinnosti. Tady bohatě stačí, když dáme jako záruku do zástavy nemovitost a jsme schopni zvládat splácení. A tak jsme u nebankovních hypoték hlavně my sami svého štěstí strůjci. Je na nás, jakou nemovitou záruku dáme a o jaké peníze odpovídající určité části její hodnoty stojíme. A je nám vyhověno. A dokážete si představit půjčku, která by byla lepší než právě tato? Znáte nějakou jinou nabídku, kterou byste takto snadno, a tedy i rychle, a přesto výhodně dostali? Mě osobně žádná podobná alternativa nenapadá.