Doprava zásilek

Přeprava zboží není jen tak, protože nikdy přesně nevíme, co se s balíkem bude dít, a proto je nutné dbát na bezpečí a vhodně ho označit například etiketou.

Doprava zásilek

Bezpečné balení

Každé zboží má nějakého kupce, což ve většině případů platí, ovšem k tomu kupci se vždy nějak musí dostat. A proto zásilky posíláme přes různé doručovací služby a firmy, kdy u větších společností se o to stará kamionová doprava. Manipuluje se zde obvykle s velkým nákladem, který je potřeba přepravit za krátký čas, takže zásilka k tomu musí být uzpůsobená a připravená tak, aby v bezpečí dorazila až k samotnému zákazníkovi.

kartonová krabice

Správné zabalení si vyžaduje klidně několik vhodných vrstev obalového materiálu. Většinou se samotný produkt dá do sáčku či fólie, jenž brání vniknutí vlhkosti a nepořádku. Tento problém máme sice vyřešený, ale to nestačí, a proto jako hlavní zevnější obal volíme kartonové krabice. Normální má například tři vrstvy, ale v případě potřeby není problém zvolit i pětivrstvou krabici. Ve finále musíme ještě mezi produkt a krabici dát výplňový materiál, aby tlumil veškeré nárazy a zboží bylo jako v bavlnce.

Popis zboží

S výrobky musíme neustále pracovat, protože z výroby jdou do skladu a potom až k samotnému zákazníkovi. Vzhledem k tomu, že takový výrobků a všemožných krabic je ve společnosti mnoho, tak se v nich musíme i dobře orientovat. To není jen tak, ale v dnešní době nám tuto činnost velmi usnadňuje elektronika. Vzhledem k tomu, že se se zbožím neustále manipuluje, tak každá krabička musí být označená.

čárový kód

Jistě nechcete chodit a každou krabičku popisovat jednu po druhé. Tuto veškerou práci za nás totiž zařídí etikety samolepící , na které se dají hezky vytisknout čárové kódy. Ty za pomocí čtečky okamžitě zavedeme do systému, kdy právě taková elektronika s kombinací lepících etiket umožní naprosto dokonale efektivní práci. Výhodou je jejich přilnavost, protože etiketa se sama rozhodně neztratí. Společnost se na jejich výrobu přímo zaměřuje, a proto není problém si na zakázku nechat vyrobit i speciální druhy.