Žena a zamilovanost

Zamilovanost je úžasný stav mysli, podobný omámení, závrati a euforii. Je to vlastně jakýsi druh nemoci, kterou zvláště ženy podléhají všemi smysly. Ne že by se muži nedokázali bláznivě zamilovat, ale u ženy jde přece jen o něco hlubšího a zvláštního, co se někdy až může obrátit proti ní samé. A to tehdy, když je přesvědčena, že konečně našla to, co dosud postrádala. Zamilovaní jsou blázni, protože zamilovaností ztrácí schopnost zdravého úsudku a zvláště u ženy to může způsobit, že její přirozenostse postupněvytrácí kamsi do ztracena.

žena

KDYŽ ZAMILOVANOST NEPŘEJDE V LÁSKU
Jednou z příčin, proč se žena zamotá do osidel zamilovanosti natolik, že ztrácí svoji tvář, může být to, že má pocit, že je zanedbávaná. Ze začátku se muž snaží a snesl by ženě modré z nebe, ale postupem času začne preferovat svoje vlastní zájmy nebo kariéru. Zamilovanost netrvá věčně a má-li vztah vydržet, je nutné, aby časempřešla v lásku. Neštěstím pro ženu je, když se tak u ní stane, ale u muže nikoliv. Potom je žena tímto stavem oslabována ve svůj neprospěch.

portrét

PODPORA A POCHOPENÍ
Když ve vztahu chybí podpora a skutečné pochopení, podlamuje to ženě psychiku. Žena je zkrátka už od přírody více citově založená, potřebuje hodně něhy a lásky a má větší potřebu sdílení. Pokud muž přestane komunikovat a spolupracovat, žena se dostává do depresí. Pochopit rozdílné vnímání situací a pocity toho druhého bývá pak pro oba téměř nemožné.

hádka

SCHOPNOST MILOVAT
Síla ženy spočívá právě v té neutuchající energii, vydávané na život. A život, to je pro ženu nejvíce láska. Vztah a žena, to se nedá oddělit, protože v jejím srdci je neustále přítomná. Zdá se, že je to jedním z vysvětlení, proč tak často bývá zklamána a je pro ni těžké žít sama. I pro to sice dokáže najít spoustu síly, avšak pravé ženství a spokojenost nachází jen v plnohodnotném vztahu.