Vybírejte s citem barvu posuvných dveří vaší vestavěné skříně


Vestavěné skříně https://www.sten-skrine.cz/ poskytují výhody, o nichž se zmiňuje již velké množství různých zdrojů, a většina z nich vám bude vychvalovat zejména přehledný úložný prostor na jednom místě. Tím pádem také nebude nutné zatarasit nábytkem většinu obytných prostor, zvláště pokud se rozhodnete umístit vestavbu do předsíně. Ať už si ovšem zvolíte jakékoli místo, kde se bude skříň nacházet, měli byste brát v potaz i řešení dekoru posuvných dveří. Může se to zdát zdánlivě hloupé a malicherné, ale je to minimálně stejně důležité, jako vnitřní uspořádání úložného prostoru.

nábytek v místnosti

Dostatek světla – když si do bytu necháte zhotovit vestavěné skříně, a opatříte je posuvnými dveřmi tmavé barvy, tamní prostor nebude dostatečně odrážet denní světlo a vy si tu budete připadat jako v kobce. Toto má přímý negativní vliv i na vaše chování, podporuje se tím rozvoj depresí a vy se pak budete zbytečně dopovat antidepresivy, aniž byste se pídili po příčině tohoto jevu. Uvědomte si, že plocha posuvných dveří není malá, a že se může jednat o značný vliv, který promlouvá do kvality vašeho života.

ramínka do skříně

Negativní tematika – kromě tmavého dekoru si dávejte pozor i na téma potisku, pokud volíte dveře, které nejsou jednobarevné. Někteří lidé si tam například nechají vytisknout jedovatého hada – kobru, nebo štíra, pavouka či dokonce filmového Vetřelce, a pak se diví, že mají divoké sny, a že se jim smůla lepí na paty. Každý motiv k sobě přitahuje pozornost a funguje to na podvědomé úrovni, podobně, jako se například orientují ptáci, kteří migrují do teplých krajin, aniž by měli mapy nebo GPS lokátory.

Okoukaná fotka – výhodu mají ti, co si volí dveře pouze jednobarevné, bez vzoru a fotografií, protože se jim tu nemá co okoukat. S volbou fotografie (potisku) na posuvné dveře buďte proto prozíraví a opatrní.

Zrcadla ano či ne – zrcadla obytné prostory opticky zvětšují, ale ne každému je po vůli mít zrcadlo přímo na skříni, jsou lidé, co nemají zrcadla příliš v lásce. Proto se vždy před tímto rozhodnutím poraďte se všemi, kdo s vámi žijí nebo budou žít.