Vaše práva a nároky v případě zrušeného letu

Létáte často letadlem do zahraničí, ať už třeba společně s vaší rodinou na dovolenou nebo na služební cestu? Pak jste se nejspíše už někdy setkali s různými situacemi, třeba s tím, že váš let měl zpoždění nebo byl dokonce úplně zrušen. Což je pak velice nepříjemné a nikoho to nepotěší. Vy pak nestihnete navazující let nebo přijdete o jeden nebo několik dní v místě pobytu, což může být třeba v případě zaplacené dovolené také velkou nepříjemností.
Zrušený let seovšem nemusí obejít bez kompenzace. Zjistěte si, v jakých případech máte nárok na nějakou kompenzaci v případě zrušeného letu .

kufry

V případě splnění daných podmínek tak můžete získat určitou finanční kompenzaci za to, že byl váš let zrušen.
A na co všechno je brán ohled v případě určování výše kompenzace za neuskutečněný let?
Při výpočtu finanční kompenzace v tomto případě se bere v potaz délka letové vzdálenosti a také čas zpoždění nebo případné zrušení letu, za které je pak finanční kompenzace samozřejmě v nejvyšší výši. Důležitá je také lhůta, ve které bylo oznámení zrušení případného letu, v některých případech totiž nárok na takovou kompenzaci není. O tomto je důležité se informovat, aby pak nedošlo k dezinformování.

letiště

A co když poletíte náhradním letadlem?
V případě, že ale využijete náhradního letu od letecké společnosti, může vám pak následně být finanční kompenzace snížená až o polovinu a toto je také potřeba mít na paměti.
Příště, až zase poletíte na dovolenou nebo na služební cestu pak můžete být zase o něco chytřejší, protože informovanost pro případ zpožděného nebo zrušeného letu není určitě na škodu. Budete tak připraveni, a ne naopak nepříjemně nepřipraveni. Snadněji se tak budete v takovém případě domáhat vašich práv a nároků na případnou finanční kompenzaci, když budete vědět, oč tu běží.