Přestěhujte se chytře


Čeká vás stěhování začínáte s přípravnými pracemi? Jak si je maximálně usnadnit, aby vás stěhování bavilo, a nebyli jste z něj rozmrzelí?

Na všechno dost času – víte, co je to zdravý selský rozum? Lidé, co jsou jím obdaření, jdou vždy zlatou střední cestou a vyhýbají se extrémům, protože ví, že ve Vesmíru je vždy extrém sražen do středu, a kdo proplouvá v životě „středem“, vynakládá nejméně zbytečné námahy a obvykle se také dožívá vyššího věku. Zlatá střední cesta se u stěhování týká i přípravných prací. Ideální je, pokud si objednáte stěhovací firmu levného stěhování v Praze pět až šest týdnů předem, a ve stejné době se začnete shánět po balicím materiálu.

balení knih před stěhováním

Balení věcí – začněte balit věci minimálně měsíc před stěhováním, a to tak, že každý den sbalíte jen malý kousek, například pouhé dvě krabice. Nebudete přetíženi monotónní činností a stěhování díky tomu proběhne v poklidu a bez negativních emocí.

stěhování nábytku

Dopřejte si denně nějakou odměnu – v průběhu přípravných prací na přestěhování si dopřejte častěji něco pro radost. Například tak, že v pondělí sbalíte dvě krabice plné knih a poté zajdete do cukrárny. V úterý zabalíte do dvou krabic sezonní obuv a pak si půjdete zaplavat do bazénu. Ve středu po balení věcí budete nakupovat pro děti nějakou hračku a pro sebe stolní hru, ve čtvrtek si necháte domů zaslat pizzu, v pátek zajdete do restaurace na večeři, v sobotu s dětmi na výlet na hrad atd. Takto můžete pokračovat až do dne, kdy narukuje stěhovací firma, přestěhuje vás, a vy zjistíte, že to vlastně byla taková pohoda, a docela vás to bavilo.

V podobném duchu se to může odvíjet v novém bytě, budete postupně vybalovat věci a také si dopřejete nějakou vhodnou zábavu v obdobném duchu a uvidíte, že celý stěhovací proces zvládnete levou zadní. Bez stresu, spěchu, výčitek, chaosu a zmatku.