Poppers pro heterosexuální páry, i pro gaye


Možná jste o ní něco zaslechli, možná jste se s tímto názvem dosud nesetkali. Vyrábí se již několik desítek let a původně sloužila pro lékařské účely k rozšiřování cév a uvolňování hladkého svalstva. Základ tvoří těkavá chemická látka, která se také přidává do osvěžovačů vzduchu, a je účinná i jako čistidlo organických nečistot. Zároveň je ovšem velice silným afrodiziakem.

sexy žena

Látka působí na každého trochu jiným způsobem. Někdo cítí silnou euforii, stav zvýšení energetického potenciálu. Jinému se zdají všechny vjemy intenzivnější a vnímá to jako stavy lehkosti a uvolnění. Na některé z nás zapůsobí jako slast, zvýšení sexuální touhy, která zintenzivní pocity především při orgasmu. Z těchto důvodů se také Poppers většinou užívá těsně před vyvrcholením. Pocity euforie mohou provázet halucinace, rozostřené vidění, pocit síly a osobní nezranitelnosti, někdy přichází i sluchové halucinační vjemy. Látka také působí na utlumení psychomotorických reakcí, tak trochu je srovnatelná s účinky alkoholu.

Účinnost je podmíněna mnoha faktory, u někoho to vyvolá slastné pocity jen méně výrazné, u jiného se prožitek zesílí mnohonásobně. Těmi faktory jsou věk a zdravotní stav – tělesná kondice a stav imunitního systému. Každopádně se doporučuje zpočátku vyzkoušet základní model a případně přejít na silnější (Rush).
Poppers skutečně existuje více druhů a také záleží na jejich kvalitě. Ne všichni výrobci vám nabídnou účinný preparát a proto je při výběru také žádoucí vyhledat nezávislé recenze a zkušenosti těch, co tuto látku již vyzkoušeli.

erotika

Nežádoucí účinky

Nemá smysl si nalhávat, že nepřichází. Většinou se dostaví pocity bušení srdce, závratě a bolesti hlavy. Záleží pochopitelně na intenzitě nádechu. Poppers by se měli vyhýbat lidé se sníženou funkcí imunitního systému a především kardiaci a nemocní po cévní a mozkové příhodě. Chemikálie na bázi amylnitritu je prudce jedovatá po požití, v žádném případě se nesmí užívat vnitřně, a je nebezpečná i po potřísnění kůže. Smí se pouze čichat výpary, a to velmi opatrně, neboť se jedná o poměrně silně účinkující látku.