Krásné i bezpečné – Jak vybrat zábradlí ke schodišti, aby splňovalo všechna očekávání?

Ke každému zábradlí by mělo přijít i zábradlí. Jak takové zábradlí ale vybrat, aby dokonale splňovalo všechny funkce? Jaký materiál je ten nejlepší a nejhezčí?

Krásné i bezpečné – Jak vybrat zábradlí ke schodišti, aby splňovalo všechna očekávání?

Když už víme, že doma nebo třeba na chalupě budeme mít schodiště, automaticky k němu budeme vybírat i zábradlí. Schodišťové zábradlí by mělo být vždy zhotoveno z kvalitního materiálu, přeci jen bude plnit bezpečnostní funkci a na to je potřeba myslet. Kromě toho by ale měl být materiál ale i snadno udržovatelný a měl by se nám samozřejmě vzhled zábradlí i na pohled líbit. Z jakých materiálu vlastně můžeme vybírat?

pexels-photo-1102913

Hliník, ocel nebo třeba sklo? Na výběr máte spousty materiálů!

Zábradlí na schodiště může být vyrobeno z nepřeberného množství nejrůznějších materiálů. V posledních letech hodně vyletělo do popředí skleněné zábradlí, které sice dokonale zapadá do moderních interiérů, ale je velmi nepraktické, špatně se udržuje, musí se neustále leštit a k tomu má velmi nízkou životnost. Oproti tomu si stojí naprostá klasika v podobě hliníkového zábradlí úplně skvěle. Hliník je materiál velmi dobře cenově dostupný, snadno se s ním manipuluje a přitom má i dlouhou životnost. Navíc je snadno udržuje v čistotě a neloupe se nebo se nedá jen tak poškrábat. Díky novým speciálním povrchovým úpravám pak může mít i hliník zajímavý design a nejrůznější barvy.

pexels-photo-340981

Ocelové nebo chromové zábradlí stojí někde mezi již zmiňovanými dvěma materiály. Oba jsou to materiály pevné, avšak ne úplně dobře se udržují a navíc ani nemusí ladit v každém interiéru. Tradiční dřevěné zábradlí pak nabízí tradiční styl a vzhled, který se hodí do starších retro interiérů nebo například na chalupy.

Snadná instalace

Při výběru jakéhokoliv materiálu na schodiště, nezapomeňte také zhodnotit možnosti instalace a také to v jakých kusech je zábradlí dodáváno. Ne všechny typy zábradlí se totiž mohou snadno instalovat do každých prostor, je tedy potřeba zhodnotit objektivně vaše možnosti.

Bez zábradlí by ale žádné schodiště nebylo úplné.