Jsou nejrůznější přípravky na rychlé hubnutí účinné?


Možná se to bude zdát zvláštní, ale recepty, jak dosáhnout ideální postavy, existovaly již dávno. Ve středověku, kdy ideálem krásy byla žena širokých boků, existovaly nejrůznější diety i přípravky, které měly pomoci rozšířit právě ony požadované partie. A samozřejmě po nich byla velká sháňka.žena měřící si pas krejčovským metrem

Dnes se trend obrátil. Místo širokých boků se snažíme dosáhnout co nejužšího pasu a nejnižší váhy. A pokud to nejde pomocí klasické diety a na cvičení nemáme čas, pak se musíme poohlédnout po nějaké pomoci. Tou jsou obvykle některé z mnoha koktejlů či prášků, slibujících rychlé hubnutí rychle-hubnuti.to. A stejně jako tehdy, i dnes jsou velmi žádané a prodávané. Jak je to však s jejich účinkem?

Nejprve se podívejme, na jakém principu tyto produkty fungují. Obvykle se jedná o nejrůznější výtažky z rostlin, které mají zrychlit náš metabolismus, a tím i zvýšit množství energie, kterou spálíme. To vše zní dobře, avšak když se na to podíváme logicky, zjistíme, že zde něco nehraje.

V první řadě tyto přípravky jsou klasifikovány jako potravinové doplňky. To v podstatě znamená, že účinné látky je tam tak málo, že jí tělo prakticky ani nezaregistruje. A co víc, i kdyby ano, efekt by stejně nebyl tak velký, jak se nás výrobci snaží přesvědčit. Energii spalujeme pouze tehdy, pokud vykonáváme nějakou fyzickou práci. Ovšem kolik jí přes den vykonáme, zvlášť pokud máme sedavé zaměstnání?zdravá dietní svačinka

Přesto je spousta lidí, kteří tvrdí, že jim právě ten a ten produkt pomohl dosáhnout jejich vytoužené postavy. Jak je to možné? Nebudeme si nic nalhávat, ve většině těchto případů jde o placenou propagaci. Ti lidé dostali peníze za to, že tvrdili, že jim daný přípravek pomohl zhubnout.

Zapomenout nelze ani na běžnou praxi při propagaci těchto výrobků, kdy se hledají štíhlí lidé, kteří budou ochotni nabrat co nejvyšší váhu. Vyfotí se „před“ a „po“, ovšem fotografie se prohodí, takže to vypadá, jako by daná osoba kilogramy shodila, místo nabrala.

Závěr je tedy takový, že tyto přípravky vám bohužel nepomohou. Jediná jistá a zdravá cesta je snížení množství jídla a zvýšení pohybu. Výsledky na sebe sice dají někdy čekat, a je potřeba určitá síla vůle, avšak věřte, že nakonec to za to stojí.