Chtěli byste peníze?

V titulku zaznívající otázka je docela naivní, že? Kdo z nás by přece peníze nechtěl? Kdyby se v našich řadách někdo takový vyskytl a myslel to naprosto vážně, byl by to nejspíše případ zralý pro psychiatra. Protože peníze chtějí všichni. A není třeba se sáhodlouze rozepisovat o tom, proč. Přece proto, že bez peněz není život životem. Bez nich se nedá pořídit to, co potřebujeme, stejně jako to, co sice zapotřebí není, ale přesto po tom toužíme.

Takže peníze chce každý. Jenže leckdo má tu smůlu, že je navzdory takové touze nemá. Je mezi námi hodně těch, kdo strádají kvůli jejich nedostatku, a je nemálo i těch, kteří vysloveně trpí, protože jich nemají dost ani na uspokojení těch nejzákladnějších potřeb.

hypotéka grafika

A co si mají počít ti, jimž po finanční stránce není přáno? Jak si mají potřebné peníze sehnat oni?

Pokud nelze učinit jinak, udělá takový člověk často dobře, když si vezme půjčku. Protože díky té zaplatí vše, co je třeba, nestrádá, nenaskakují mu úroky ani penále za nezaplacené pohledávky a má tak perspektivu. A díky té se mu snad podaří nastartovat nový, lepší život, v němž si vydělá dost na to, aby vše půjčené zase vrátil a dál už žil na dostatečně vysoké úrovni.

A jakou půjčku že by si měl dotyčný vzít? Čím hůř na tom je, tím více mu lze doporučit, aby byla jeho volbou hypotéka bez doložení příjmu. A to proto, že právě u ní uspěje i ten, koho by všude jinde odmítli. Uspěje tu každý, kdo vlastní nějakou nemovitost, jíž by se bylo možné za půjčené finanční prostředky zaručit, naději má každý, kdo k tomu navíc prokáže, že je schopen zvládat alespoň ty nejnižší dohodnutelné splátky.

přehnuté bankovky

A je jasné, že v těchto ohledech uspějí mnozí. Včetně těch, jež by v bankách neuspokojili třeba kvůli nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků exekucím a podobně.

A proč by člověk nevsadil na jistotu a marně pokoušel štěstí jinde, že?