Bohatý zdroj vitamínů

V zimě bychom měli více dbát na bohatý přísun vitamínů a minerálních látek, které nás ochrání před virovým onemocněním jako je například chřipka nebo nepříjemné nachlazení. Imunitu nejlépe posílíte vitamínovými doplňky a čerstvou zeleninou a ovocem, které však není schopno v našich podmínkách v zimních měsících růst a proto je často dováženo ze vzdálených zemích. Cestou si však ovoce a zelenina není schopna udržet velké množství vitamínů a proto pak v supermarketech běžně narážíme na potraviny bez odpovídajícího množství živin.

Klíčení semen

Zeleninu však můžete snadno nahradit klíčky. Jsou plné vitamínů a minerálních látek, mají velmi znamenitou chuť a přidávat je můžete téměř do všech jídel. Vše co na výrobu vlastních klíčků potřebujete, naleznete na internetových stránkách. Jedná se pouze o nakličovací nádobu, která se vyrábí v několika provedení podle způsobu klíčení nakliceno.cz.

  • Sklenice na klíčení

Velmi estetický způsob klíčení, semena se však musí několikrát denně promývat vodou, údržba je proto složitější než u jiných modelů. Jedná se však o dostupnější variantu, která je vhodná pro začátečníky či pouze příležitostné klíčení.

  • Miska na klíčení

Několik plastových misek nad sebou umožňuje klíčit hned několik druhů semen najednou. Jedná se o praktického pomocníka při klíčení semen velkého množství, jeho pořizovací cena je však poněkud vyšší než u sklenic. Údržba je však daleko jednoduší, semena vyžadují pouze rosení.

Naklíčená semena

Semena, která můžete klíčit je hned několik. Velmi oblíbená jsou chuťově výrazná semena ředkvičky, řeřichy, hořčice, cizrna či hrách. Mezi další patří čočka, slunečnicová semínka, fazole mungo, oves, žito či vojtěška. Výběr semen záleží pouze na vás. Semena však vždy vybírejte zásadně v bio kvalitě, která zaručuje zdravotní nezávadnost a pěstování semen bez použití pesticidů či jiných chemických postřiků.