Kokosový olej obsahuje spoustu cenný látek, které mohou být velmi užitečné pro naše zdraví. Odborníci však radí užívat jej v rozumné míře, protože podle některých studií konzumace většího množství může být pro tělo naopak škodlivá. Nic se zkrátka nemá přehánět a platí to i v tomto případě. Jisté ale je, že jde o všestranného pomocníka nejen v kuchyni ale také v kosmetice nebo při dietních režimech.

Ten nejlepší

Jde o rostlinný olej, který se získává z jader zdravých kokosových ořechů. Lisuje se za studena a patří k pokladům nejen v oblasti výživy a gastronomie ale své místo našel také v kosmetickém průmyslu. Nejlépe uděláte, když budete hledat ten s označením Bio. Cena kokosového oleje přitom není nijak vysoká, když už víme, co všechno umí.

kokosový olej má své místo mezi zdravými potravinami

Jeho užívání se doporučuje při dietě, obsahuje totiž velké množství zdravých tuků, umí nakopnout metabolismus a zároveň snižuje chuť na sladké. Je odolný vůči vysokým teplotám a to díky kouřovému bodu, který se u panenského kokosového oleje pohybuje v rozmezí od 177 do 200 stupňů. Zdravě se tak s ním dá i vařit, smažit nebo péct. Přidává se i do ovocných smoothie a konzumovat se dá i jen tak. Právě, když se chcete zbavit pár nadbytečných kilogramů, doporučuje se jeho pravidelná konzumace, každý den jedna lžička. Má svou specifickou a lahodnou chuť i vůni.

Kosmetický zázrak

Velmi široké využití ale najde také v kosmetice. Je to úžasný a výživný balzám na rty ale můžete si s ním natírat i celé tělo. Je totiž stoprocentně přírodní, bez přidaných látek, využít se tak dá opravdu na všechno jen jeden jediný kelímek. Může se používat i na masáže, a protože jde o nepostradatelného bojovníka se suchou, unavenou nebo opruzenou pokožkou, přidávat jej můžete i do pleťových masek nebo peelingů.

kokosový ořech ve slupce

Vyživuje a chrání ale také vlasy, stačí, když se nanese na celou délku vlasů a pak opláchne. Výživu poskytuje také nehtům, a když si jím propláchnete ústa, zbavíte se špatného dechu. To nejlepší si ale necháme na závěr. Jde totiž také o významného bojovníka proti celulitidě. Pokud vás nehezká pomerančová kůže na těle trápí, pravidelně si pokožku olejem natírejte a zároveň masírujte. Buďte krásnější i zdravější jen díky jedné jediné věci.